Trillium Egyesület

Táborok

Egyesületünk évek óta áll együttműködésben a a Magyar Kajak-Kenu Szövetséggel.
Hangulatos, varázslatos táborok vannak a hátunk mögött. Egy kis betekintés előző táborainkba:

A folyón kenuzva szebbnél-szebb kanyarulatokat láttunk. Megismerkedhettünk a víz közelségét kedvelő madarakkal: a jégmadárral, a partfalban fészkelő parti fecskével, a nemes kis- és nagykócsaggal, vagy akár a függőcinegével is. Túránk során nemcsak hajóban ülve ismerkedtünk a vidékkel, a helyi adottságokat kihasználva kerékpáron is bejártuk a környéket. Sportolás közben sem feledkeztünk meg a kultúráról, felkerestük többek között a legérdekesebb látnivalókat: a Békéscsabán található Munkácsy Múzeumot, a Pósteleki kastélyt és a hozzá tartozó gyönyörű parkot, Gyulán az Almássy kastélyt, a várat. Sikeresen kiszabadultunk a kastély szabadulószobájából is. Túrakenuban evezve jártunk a Kettős és a Hármas Körösön, sőt a Sebes Körösön szélsebesem haladtunk. A Körös-Maros Nemzeti Park elvarázsolt bennünket a csodálatos tájjal, illetve élővilágával. Szarvason nem maradhatott ki az evezés a Holt-Körösön sem. Nagy sétát tettünk a híres Arborétumban, ellátogattunk a közvetlen szomszédságéban lévő interaktív Mini Magyarország Makettparkba, végigjártuk az Anna-ligeti tanösvényt, majd bekukkanthatunk a Körösvölgyi Állatparkba is.

Kirándulás 2020

2021-ben a Tisza-tavat ismertük meg közelebbről. Egyesületünk tagjai kerékpárral már többször körbetekerték a tavat és úgy gondoltuk ideje a víz felől is megismerjük ezt a vidéket. Ezért esett a választásunk a Tisza-tóra. A Tisza-tó (más néven Kiskörei-víztározó) Magyarország második legnagyobb állóvíze. A Tisza-tó területén öt medencét találunk, mind egy-egy sajátos vízi világot tár elénk: madárrezervátumot, természetjáró tanösvényt, vízi sportokra specializálódott részeket, horgászhelyeket. A Tisza-tónál a kikapcsolódás is legalább olyan változatos, mint a táj. Tapasztalt túravezetőkkel jártunk vadregényes területeken a nyugalom és a béke vizein. Volt olyan szálláshelyünk, ahol a tábori élet hangulatát a közös tábortűz, az együtt készített bográcsban főtt vacsora fokozta. Saját szemeinkkel meggyőződhettük róla, merre folyt régen a Tisza, mi cél szolgáltak egykor a fokok, illetve hogyan segítik az öblitőcsatornák ma is a környék vízi és ökológiai egyensúlyát. A Madárrezervátum területén kenuztunk, láthattuk a kormorántelep lecsupaszított fáit, melyek több ezer madárnak adnak védett költőhelyet. Kifáradhatatlan csapatunkkal kerékpárra ülve is felfedeztük a Tisza-tó környékét. Izgatottan várjuk az idei kalandunkat. Idén a Dunakanyar lesz a célpont, melyről később részletesen beszámolunk.

Kirándulás 2021